Skip links

האביב כבר כאן !

ב-4 בפברואר החל באופן רשמי האביב על פי לוח השנה הסיני. אף על פי שאנחנו בעיצומו של החורף הישראלי, כבר אפשר להרגיש את השינוי באנרגיה בתוכנו ובסביבתנו.

ברפואה הסינית, לכל עונה סט איכויות ייחודי משלה, הדדיות ומערכת יחסים זו עם זו, איזון והרמוניה או ההפך הגמור, וכל אלו מתבטאים בגופנו במגוון רחב של סימפטומים.

בעוד שהחורף היה זמן לחסוך באנרגיה, להתכנס פנימה ולהפחית פעילות, האביב הוא זמן של התחלות חדשות כשהימים מתארכים והשמש חוזרת לחמם. זרעים מתחילים לנבוט ולדחוף כלפי מעלה אל השמש. זמן להתחדשות, ניקוי, צמיחה, פעילות ותנועה.

בואו נצלול להזדמנויות שבעונת האביב:

אל תוך היער

האביב הוא העונה של יסוד העץ ברפואה הסינית, אליו מתאימים הכבד וכיס המרה.

אחד התפקידים העיקריים של הכבד ברפואה הסינית הוא זרימה חלקה של צ’י (האנרגיה החיונית) בגופנו, הקשור לתכנון העתיד. האיבר הנלווה שלו הוא כיס המרה, שכל ערכיו בקבלת החלטות ובשיפוט נבון.

כאשר צ’י הכבד וכיס המרה נעים בחופשיות, קל לעסוק בצמיחה ובשינוי של האביב, אך באותה מידה קל להרגיש תקוע ומתוסכל אם האיברים האלו חסומים.

הכבד וכיס המרה פועלים יחד כדי להזיז דם ומרה, וממלאים תפקידים מרכזיים בתמיכה בבריאות הטחול והריאות המשפיעים על חסינות ורגישות לאלרגיות עונתיות. הם משפיעים על גמישות וחוזק של גידים, ותומכים בבריאות העין ובראייה צלולה קדימה – שכן הן איבר הכבד על פי הרפואה הסינית.

אילו קשיים עלולים להופיע במהלך האביב?

ניתן לחשוב שבאביב הכבד שלנו עובד במיטבו, אבל בפועל הוא מושפע ורגיש ביותר בתקופה זו של השנה, מה שיכול לגרום לבעיות שונות בגוף.

כאשר אנו עוברים לעונה חדשה זו, לעתים קרובות היא מלווה בתסמינים כמו אלרגיות, כאבי ראש, שרירים תפוסים ובעיות גידים.

אם אנרגיית העץ לא יכולה לבטא את עצמה כראוי, היא עלולה לגרום למה שנקרא “סטגנציה של צ’י” – קושי בזרימת אנרגיה חיונית – שמקשה עלינו לנהל את רגשות כמו כעס, עצבנות, דיכאון ומצבי רוח משתנים.

מכיוון שהעיניים הן ה”חלון” של הכבד, על פי החוק הטבעי של הרפואה הסינית, בעיות עיניים עלולות להתעורר אם תפקודו של הכבד נפגע בכל דרך שהיא. ראייה מטושטשת, עיניים יבשות או מגרדות יכולות להיות דוגמאות לכך.

בעיות עיכול שכיחות גם הן במהלך האביב. לכבד קשר הדוק עם הקיבה ויכול להשפיע על תהליך העיכול שלה. בנוסף, עלולות להיווצר תופעות כמו שינה לקויה, מיגרנות, כאבים, מתחים, החמרה בתסמיניPMS והתלקחויות בעור.

כיצד ניתן לסייע לכבד במהלך האביב?

אז מה ניתן לעשות כדי לשמור על הכבד שלנו מאוזן באביב, ולשמור על זרימת הצ’י שלנו?

הצבע המזוהה עם הכבד הוא ירוק, כך שבכל הנוגע לאוכל, מדובר בהגברת הצריכה של ירקות עלים ירוקים כמו תרד, מנגולד, ברוקולי, תרמילי שעועית, קייל, חסה וכן עשבי בר כמו סרפד, שן הארי, עולש וחובזה שניתן למצוא בשפע בטבע העונה.

כל אלה הם מזונות שגדלים במהירות, בעלי אנרגיה עולה ומתרחבת שעוזרת לכבד שלנו לעבוד ולשמור על זרימת הצ’י בגופנו.

Photo by Heather Barns on Unsplash

נוסף על כך, פעילות גופנית היא דרך מצוינת לעודד זרימה חלקה של צ’י ולשמור על הכבד נינוח. תנועה עוזרת להזרים את הצ’י בכל גופנו, אך זכרו שהשינוי המאסיבי של העונה משפיע עלינו אנרגטית ופיזית. אז אין צורך להגזים – הליכה ותרגילים עדינים כמו יוגה או טאי צ’י מספיקים בהחלט כדי לספק לנו הגנה בעונה זו.

מה הם טעמי האביב?

יש מי שיתווכחו כי טעם האוכל הוא ההיבט החשוב ביותר באכילה. הרפואה הסינית מספקת לכל סוג מזון את הטבע והטעמים שלו כדי לענות על הצרכים הפיזיולוגיים של האדם.

הטעם העיקרי של מאכלי האביב הוא חמצמץ. לטעם החמוץ יש איכות התכווצות, ולכן הוא נחשב כמרסן לאיכות המתרחבת של האביב, וכן מסייע בהפחתת התסמינים הנובעים מעודף תנועה של עץ בעונה זו, ושומר על תנועת צ’י הכבד בצורה חלקה.

אולם באביב יש לצרוך מזון חמוץ בכמות קטנה. יותר מדי חמוץ עלול לגרום לגירוי יתר של הכבד, להוביל לסטגנציה של צ’י הכבד ולמנוע את התנועה העונתית של האביב בגופנו. צריכה מופרזת של מאכלים חמוצים עלולה לגרום לסוגים רבים של מחלות, וכאלה הקשורות לסטגנציה של צ’י הכבד בפרט, כגון דיכאון, בעיות עיכול, מחלות כאב ותסמונת קדם-וסתית.

מזונות חמוצים ומתוקים, כמו פירות רבים, כדאי לאכול בכמויות גדולות יותר.

הטעם המתוק בניגוד לחמוץ מסדיר את תנועת יסוד העץ ויכול לתמוך באיברי מערכת העיכול הרגישים ביותר בעונה זו. לפי הרפואה הסינית, טעם מתוק מאט תהליכים ומרכך את תנועת העץ בצורה נעימה.

כאשר איכויות יסוד העץ אינן מתבטאת באופן מספק במטופל, הטעם החריף יכול להועיל. הוא יכול לסייע במצבים כמו דיכאון, הצטברות ליחה ועייפות.

אחת הפעולות העיקריות שהטעם המר מפעיל בגופנו היא ניקוי רעלים. הוא מעורר את הכבד וממריץ שחרור הפרשות עיכול. בזכות תנועתו כלפי מטה ואיכות הניקוז שלו, הוא משמש לטיפול במצבים של עודפי חום, נוזלים וליחה, ואף מפחית רעילות. עם זאת, רצוי להימנע משימוש מוגזם בטעם המר באביב, ולהשתמש בו רק במקרה של תנועת כבד מוגזמת בעונת האביב, המתבטאת במצב קליני קיצוני כמו סינוסיטיס, מיגרנות, פריחות בעור ובעיות עיכול.

הכירו את הדיקור הסיני

הגוף יודע לשמור בדרכו על איזון תקין ולתת אותותיו במידה וחסר לו משהו, אך אנו נוטים לא להבחין בסימני האזהרה עד שאנו חווים כאב או מחלה. דיקור סיני הוא אחד הכלים המרכזיים ברפואה הסינית, המסייע בשמירת האיזון ועוזר במעבר קל יותר מהחורף לאביב.

הדיקור הסיני משפר את הבריאות הכללית של הכבד וכמו כן מטפל במתח, אלרגיות עונתיות, כאבים ועוד.

מומלץ מאוד לבצע התכווננות גופנית לעונה על מנת לעזור לגופנו ולמערכת החיסונית שלנו להסתגל לשינויי הסביבה.

סיכום מקורות:

חשוב לזכור שהאביב היא עונה מלאה בפוטנציאל, וזה מרגש ואף עשוי להיות מכריע. חשוב לחבק את המתרחש בטבע וכמו כן בגופנו. זוהי עונת הלידה וההתחלות החדשות אחרי הכל, לכן טוב לחשוב לאן אנחנו רוצים להקדם ולצמוח, וכך להתרחב ברמה הפיזית, הנפשית והרוחנית.

בעונה יש לפעול לפי העקרונות הללו גם בבחירת המזון. עם זאת, יש להישאר גמישים ולהתאים את הרגלי האכילה למבנה הגוף, הגיל והמצב הרפואי שלנו.

שלבו שינויים קטנים בשגרת היומיום שלכם בזמן מעבר העונות כדי להבטיח שתישארו בהלימה עם הזרימה הטבעית, ותהיו מספיק בריאים ותוססים כדי ליהנות מהיופי של האביב.

Leave a comment